HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

Co nosím (když nosím M.) 2

V červnu jsem poprvé přišla s trochu jiným článkem o nošení dětí. Co nosím, když nosím. A teď, o tři měsíce později a mínus dvacet stupňů, se s takovým článkem vracím.


Několikrát do roka si dělám pořádek ve skříni. Před pár dny jsem se do takového úklidu opět pustila a vytřídila jsem velký pytel oblečení, které musí z různých důvodů pryč.* Doufám, že během mateřské/rodičovské dám svému šatníku hlavu a patu. A že především doplním, co chybí - věci jako sportovní oblečení, kvalitní svetr nebo trička, která mi padnou jako ulitá a žmolky jsou jim cizí.

Vyloženě letní oblečení jsem si odklidila do krabice, ze které jsem naopak vytáhla čepice a ostatní podzimní a zimní propriety. Současně s tím jsem zjistila, co mi v (pod)zimní výbavě chybí, a ráda bych si to pořídila. Jako třeba bunda. Tenká, tlustá. Krátká, dlouhá. Úplně přesnou představu zatím nemám, takže je dost možné, že ji ještě ani příští podzim mít nebudu. Ale nějaká khaki bunda nebo parka by se u mě jistě uživila.
Přemýšlím, že si do skříně nalepím papír, a budu tvořit nákupní seznam. Podobně to dělám s Martinovým šatníkem. Zásadní rozdíl je ten, že jeho nákupní seznam je potřeba odškrtat mnohem rychleji než ten můj.
* Co myslíte, že se stalo s oblečením, které muselo mou skříň opustit? Ten velký pytel jsem rozhodně neodtáhla celý k popelnici. Jednoduše jsem vše roztřídila.
  • Tohle je pořád ve výborném stavu, jen to nenosím. Nechtěla by to máma?
  • Mámě by to bylo malé/velké/. Nelíbilo by se jí to. Zkusím to darovat někomu jinému.
  • Hm, pěkná látka, ta by se hodila třeba na záplaty. Šup s tím kouskem do krabice k šicím potřebám.
  • Dírka/spousta žmolků/vytahaný materiál… ale je to bavlněné, savé… bude z toho hadr pro Marka do kůlny.
  • Vážně zničené, nenositelné, nesavé, nehřející… to už nikomu službu neudělá. Teprve v tomhle případě přichází v úvahu cesta k popelnici. A z celého pytle jsem do ní nakonec nesla tři kousky.
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.