HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

O holčičce s kouzelnýma nohama

Letos na jaře jsem vás vyzývala, ať se zapojíte do partyzánského básnění v ulicích, protože je to skvělý způsob, jak být součástí kultury i s dětmi. Organizátorka a strůjce celé akce akce Blanka Fišerová teď přichází opět s něčím novým. S pohádkou. A ne ledajakou. Tento projekt potřebuje ovšem i vaši pomoc.


Blanku Fišerovou jsem vám už trochu představovala. Básnířka, dramatička i dramaturgyně, herečka i režisérka… a dnes také autorka pohádky, která má vyjít knižně, a která je pro malé i velké čtenáře.
Pohádka je inspirovaná dopisy, které psala moje maminka jako malá holčička z léčebny v Košumberku. Probírala jsem se dopisy, vzpomínala na ni a představovala si Holčičku, které onemocněly nohy. Ty dopisy jsou plné naděje, a tak mne napadlo napsat příběh o Holčičce, která pro sebe i své kamarádky v léčebně uháčkuje kouzelné nohy. A ty je mohou odnést, kamkoliv si budou přát. Aby se uzdravily, musí totiž dohonit své “nožní duše”. (Blanka Fišerová)
Jak moc je pohádka čtivá můžete zjistit v ukázce na Blančiných stránkách (EDIT: Blanka Fišerová již nepůsobí v online prostředí.).

Běžně se mi při návštěvách dětského oddělení v knihkupectví nestává, že bych objevila knihu, která by mě skutečně nadchla svými ilustracemi. To ovšem nebude případ této knížky. Ilustrace Hany Mičkové se mi zalíbily už s prvním obrázkem. Po delší době se na vydání nějaké (dětské) knihy opravdu těším.

Podpořte vydání knihy!


Jak jsem napsala hned v úvodu, tento projekt potřebuji i vaši pomoc. Knižní vydání pohádky můžete podpořit v crowdfundingové kampani na hihit.cz (EDIT: Kampaň byla úspěšně ukončena.).


Proč byste měli vydání knihy podpořit? 


Poutavý název - čtivý text - nádherné ilustrace. Co víc by měla (dětská) kniha mít?

Česká pohádka, česká autorka, česká ilustrátorka… buďme taky někdy vlastenci, podpořme se!

A důvod, který se mi vlastně líbí nejvíc: „(…) čím více prostředků vysbíráme, tím větší náklad můžeme poslat mezi čtenáře a věnovat zdarma knihy hendikepovaným nebo jinak znevýhodněným dětem.”
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.