HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

tip / Dárky pro novorozence

Letošní rok bude v mém okolí bohatý především na přírůstky do rodiny. Jeden už je dokonce pár dní na světě. A tak mě napadlo, že bych se s vámi mohla podělit o tipy na dárky pro novorozence.

Než vyrazíte na nákup, bude nejjednodušší se novopečených rodičů zeptat, jestli mají sami nějaké konkrétní přání nebo tip. Pokud však máte ve výběru zcela volné ruce, chystáte se ke vzdáleným příbuzným nebo se miminko narodilo kolegovi z práce, o kterém víte maximálně to, jakou pije kávu, otevřeli jste ten správný článek.

Chrastítka a jiné hračky

Malou hračkou se málokdy něco zkazí. My jsme třeba s dárky v podobě hraček vyloženě počítali, protože když blízké i široké okolí netuší, co koupit novorozenci, zamíří do hračkářství. Martínkovy miminkovské hračky jsou asi až na jednu nebo dvě výjimky právě darované. Jednou z nich bylo i plyšové, resp. látkové, chrastítko králíček Reece od Happy Horse, díky kterému jsem našla v téhle značce hraček docela velké zalíbení. Dnes máme doma hračky asi ze tří kolekcí a nejspíš ještě nekončíme.

Ať už si vyberete z nabídky Happy Horse nebo kterékoli jiné značky, myslete na to, že miminka všechno zkoumají především ochutnáváním. Plyšová zvířátka s dlouhým chlupem nebo hračky s nepříjemným zápachem určitě nejsou to pravé ořechové. 
Chrastítko Králíček Reece Happy Horse 219 Kč

Oblečení

Co se týče oblečení, půjdu na to nejprve z druhé strany. Co nekupovat? Určitě se vyhněte nejmenším velikostem, protože jejich nákup nemá zrovna velký smysl. Na novorozence jsou ve většině případu všichni připraveni. Možná až příliš. Klidně kupte něco ve velikosti 80 (9-12 měsíců) i větší, ono se to neztratí, než vyroste z miminka batole. Dejte si pozor na nákup sezónního oblečení. Ať už se jedná o letní nebo zimní věci, vždycky je tam velké riziko, že se nemusí správně sejít daná velikost a roční období. Myslete i na barvy. Modrou pro kluka málokterá máma odmítne, ale ne každá chce mít holčičku v růžové. Osobně nekupuji ani čepičky, rukavičky, punčocháče nebo botičky.

Když to vezmu kolem a kolem, nejméně rizikovým je například nákup body s dlouhým rukávem nebo overalu - ať už na ven nebo na spaní.    

Teplákový overal H&M 399 Kč / 2 body s dlouhým rukávem H&M 249 Kč 

Sada pro otisk nožičky/ručičky

Přiznám se, že tuhle věc jsme doma neměli. Na první pohled je to naprostá zbytečnost, ale trochu mi bude ve vzpomínkové krabici chybět. Sama jsem se k nákupu po porodu už nedostala, protože jsem se nechala naplno pohltit únavou a okolními povinnostmi.

Sada pro otisk nožičky/ručičky Happy Horse 339 Kč

Milníkové kartičky

Já jsem psala se snažila pro Martínka psát deník do klasického diáře. Vizuální podoba žádná sláva, takže je tam podstatný především jeho obsah. Ty hlavní milníky můžete ovšem zaznamenat i tak, aby oku lahodily. Třeba na takzvané milníkové kartičky. Mně se líbí třeba tyhle od NanaParty a velká spousta další na Fler.cz.

Milníkové kartičky NanaParty 230 Kč

Lahvičky a hrníčky

Než se Martínek narodil, měli jsme doma jednu jedinou kojeneckou lahvičku, kterou jsme navíc dostali v rámci rodinného dědění - „tohle jsme nepoužili, vám se to třeba bude hodit‟. Nechtěla jsem dělat zásoby a čekala jsem až na situaci po porodu - jak to bude nebo nebude s kojením.

Dostali jsme ovšem lahvičku s oušky Suavinex - pro děti asi od půl roku. To byla trefa do černého. Sama jsem pokukovala po věcech z kolekce Hello Fox už jako těhotná, ale nákup mi tenkrát připadal zbytečný. Kamarádka se trefila přesně do mého vkusu. Značku jsem si opět oblíbila a držíme se jí dodnes.

Láhev s oušky (od 6 měsíců) Suavinex 289 Kč

Sponka na bryndák

Sponka na bryndák je jeden z těch geniáních zázraků mamasvěta a jediné, co mi na něm vadí, je fakt, že jsem o něm nevěděla už v době, kdy jsem začínala Martínkovi dávat příkrmy. Stačí vzít totiž jakýkoli ubrousek nebo látkovou plenku, protáhnout každým otvorem sponky jeden roh a voilà, máte bryndák. Já mám doma cestovní set, kde je krabička, lžička a právě tahle sponka. Doporučila bych ale i samostatné balení sponek - jedna bude na doma, druhá se usídlí natrvalo v přebalovací tašce.  

2 sponky na bryndák Suavinex 139 Kč / Set na cesty Suavinex 309 Kč

Dětská osuška nebo látkové plenky

Možná se vám tenhle tip nemusí na první pohled zrovna pozdávat, ale pravdou je, že se ani jedno z toho v žádné domácnosti neztratí. Dětské osušky se dnes dají koupit i v drogerii - já jsem moc spokojená s osuškou z drogerie Rossmann, protože i přes naši super tvrdou vodu je pořád velice měkká.

Látkové plenky se dnes vyrábí také s různými potisky a je opravdu z čeho vybírat. Půjde tedy o dárek praktický i estetický. Výhodou je i jejich dostupnost, koupit je totiž můžete v prodejnách s dětskými potřebami, drogériích, bytovém textilu nebo mnoha e-shopech. Cenový rozsah je stejně široký jako samotná nabídka, pořídíte sady za dvě stovky i za dva tisíce.

3 mušelínové plenky BABYMOOV 649749 Kč

Zavinovačka

Když přijde na věc, dá se miminko zabalit vlastně do čehokoli. Zavinovačka má ovšem své výhody. Tou největší je samotný střih. Je navržená přímo pro zabalení miminka, které se ještě dlouho po porodu může budit a lekat kvůli vlastním pohybům. Ty totiž kvůli absenci prostoru v mámině břiše nebyly předtím možné a není na ně zvyklé.

Doporučuji sáhnout po zavinovačce od značky Ergobaby nebo Lodger. Jen pozor - nemám namysli buclatou krajkovou zavinovačku, ale tuhle moderní verzi, kterou bych přirovnala k palačince  pro miminko.

Zavinovačka Ergobaby 689 Kč / Zavinovačka Bundler Lodger 699 Kč
 
Černobílé... cokoli

Miminka vidí po narození pouze černobíle a nějaký čas trvá, než začnou rozeznávat barvy. Proto se nejvíce otáčejí za kontrasty a nejlepší jsou samozřejmě přímo ty černobílé. Sehnat se dají různé kartičky s obrázky stejně jako černobílé povlečení, polštářky, hračky... prakticky cokoli.

Kartičky Wee Gallery 349 Kč         
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.