HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

Byly by to celkem hezké fotky, kdyby...

Byly by to celkem hezké fotky, kdybych stihla alespoň zaostřit, říkám nahlas, byť sama pro sebe, při pohledu do monitoru. Fotit děti je dřina, i když to umíte. A když jste v té opačné skupině se mnou, nadřete se dvakrát tolik. Bezdětní přátelé vystřídají při pohledu na takové fotky své och, ach. Rodiče se velice nenápadně ušklíbnou, protože tuší, jak to vypadalo hned tu následující vteřinu po vytažení foťáku. 


Přiznám se, že v poslední době u nás moc fotek nevzniká. Ve chvíli, kdy držím foťák v ruce, se na mě totiž začne Martin sápat jako lev na lovu. Vykřikuje blik, blik a dožaduje se splnění svého požadavku. Chce taky fotit. Budu mu nejspíš muset pořídit nějakou atrapu, která přinejmenším vydává zvuk závěrky, protože to je vlastně to jediné, co od focení očekává.

A tak se mi hromadí fotky s Martinem zezadu, když přede mnou utíká, nebo se mi naopak připlácne přímo na objektiv. Výjimku potvrzující pravidlo představuje zhruba jedna fotka z tisíce. Ty dnešní jsou tak napůl cesty mezi povedenými a těmi, které ihned putují do digitálního koše.

Pokud mě sledoval nějaký kolemjdoucí přes plot, možná váhal, jestli se snažím Martina zabavit nebo týrat. Nahnala jsem ho do uličky nedokončeného skleníku, jednou rukou jsem ho chytla za bundu a pokoušela se ho držet před sebou. Druhou rukou jsem křečovitě svírala foťák a tiskla zpocený ukazováček na spoušť. Martínku usměj se. Martínku, hahaha. Marti, kuk na mámu. Celý tento proces trval necelou minutu.        

Byla jsem zpocená až na zadku. Paměťová karta byla těžší o pouhých deset fotek. V tu chvíli ale představovaly obrovskou kořist. V hlavě mi celou dobu hrála písnička Eye Of The Tiger. Domů jsem odcházela s hlavou vztyčenou jako Rocky Balboa.   
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.