HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

Nový rok

Nový rok pro mě znamená především usychající vánoční stromeček a koupi nového diáře. Jehličí sbírám z podlahy už pár dní a diář jsem koupila v sobotu. Vítám tedy sama sebe v roce 2016. A stejně tak i vás.


U nás všechno běží ve velmi rychlém tempu a prosinec tomu, nejen co se rychlosti týče, nasadil korunu. Vánoce, svátky, Silvestr… ono to už opravdu všechno proběhlo? No, dobře tedy. Když jinak nedáte… Žádné suma sumárum za loňský rok ode mě ale nečekejte. Nikdy jsem na to moc nebyla.

Na Silvestra jsem naše nespavé dítě uložila do postýlky přesně ve 23:59! Alespoň tu poslední minutu odcházející patnáctky jsme s mužem strávili sami. Ve světle vánočních světýlek jsme, on s vínem, já s dětským šampáněm, čekali, až bouchneme pomyslnými dveřmi, řekneme patnáctce, že nás těšilo, a přivítáme o rok starší ségru. Bydlení na kopci navíc přineslo s půlnocí své ovoce - výhled na ohňostroje u nás i v okolních vesnicích byl přinejmenším úsměvu hodný.

Nový rok jsme začali na sněhu. Všudypřítomné bílo jsem se rozhodla považovat za malé znamení. Že bych možná neměla nad novým rokem úplně ohrnovat nos, když i příroda letos začíná tak bíle čistě. Křížím prsty, zhluboka se nadechuji a doufám ve vše dobré.

Ať už jste netrpělivě odpočítávali příchod nového roku nebo ne, přeji vám, abyste v záplavě myšlenek na budoucnost nezapomínali na přítomnost. Abyste měli co nejvíce důvodů k úsměvu. Abyste byli sami sebou. 

Tento rok je přede mnou velká spousta věcí. Některé budou příjemné, jiné méně. Snad šestnáctku přežiji i prožiji. Snad nepřestanu jít dál.

Myslete na své nejbližší, blízké i vzdálené. Myslete na sebe. Buďte trochu sobci, ale nezapomeňte pomáhat. A ať tohle všechno pak funguje i směrem k vám. Stále. Bez ohledu na datum. 

PF 2016
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.