HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

jaro / Petrklíče

Začátek jara obecně určuje kalendář a změna počasí. Pro mě to opravdové jaro začíná s prvními rozkvetlými petrklíči, které rostou v lese nedaleko našeho domu. Doufám, že tomu tak bude i v době, až bude M. velký. Dříve okolní lesy prolínaly úzké potůčky s průzračnou vodou a říčními raky, po kterých dnes už samozřejmě není ani památky. 


První letošní a zároveň první jarní procházka do lesa nám všem nesmírně prospěla. Svítilo slunce a výjimečně tady ani nefoukal studený vítr. Zpívali ptáci, potkali jsme spoustu srnek i zajíce a M. spal celou dobu jako zabitý.

Nasbírali jsme si s mužem obvyklou kytici petrklíčů a zamířili zase domů. Po cestě jsme se ještě zastavili u studánky, kde je kupodivu stále čistá a dobrá pitná voda. Jedinou vadou na kráse je opodál chybějící velký strom s houpačkou, která unesla i mé těhotné já.

* * * * *

Když tohle píšu, je venku zase pod mrakem a z komína se ozývá meluzína. Přesto konečně věřím, že přichází jaro. Letos se na něj opravdu těším, protože jsem zatím byla jako medvěd v zimním spánku. Asi se té přírodě přizpůsobuji čím dál tím víc.
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.