HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

Ráno

Co dělají mámy brzy po ránu? Nevím, jak to vypadá u ostatních, ale já se většinou hned vypravím ven. V létě jsem strávila téměř všechen čas na zahradě, jenže teď na podzim už na nehybné vysedávání na houpačce nejsou podmínky. Pomalu ale jistě přecházím společně s počasím do procházkového režimu.


I na venkově vidíte rozdíl mezi ranní a odpolední procházkou. Velká spousta lidí se vrací z práce domů okolo té čtvrté, páté odpolední, takže pokud si to zrovna neštrádujete  po polňačce, projíždí okolo vás co chvíli nějaké auto. Jako holka z města chci tady na venkově o to víc klid, takže i místní verzi odpolední špičky se s chutí vyhýbám.

Mnohdy vycházím z domu v takovém tom mateřském polospánku, takže sotva pletu nohama. Od tepla rodinného krbu mě totiž vyžene, s ohledem na roční období, pěkné počasí nebo ukňourané dítě, které doma ne a ne zabrat. Pokud je aktuální druhý důvod, s největší pravděpodobností mě potkáte i s kočárem někde na louce za domem. M. díky únavě už pár metrů od domu vytuhne, takže já si užívám svou krátkou chvilku klidu.

Nadechnu se čerstvého vzduchu a protáhnu ztuhlá záda, abych se příštích pár minut mohla někde kroutit s foťákem. Některé ranní procházky M. skutečně prospí až do příchodu domů. Jaká to zázračná chvíle! No a některé jako bych prospala i já. Přechod mezi režimy, spánek - probouzení - bdělost, u mě chvíli trvá. Vypadá to vlastně hodně podobně jako podzimní ranní mlha.

Vím, že je ráno. Oči mám otevřené, i přesto občas houby vidím. Všechno se jaksi pomalu vleče, táhne… přesně jako ta mlha v krajině. Jenže pak z ničeho nic, jako lusknutím prstů, mlha zmizí. A stejně rychle se i já ocitám ve stavu stoprocentní bdělosti.


Dobré (nezamlžené) ráno všem!  
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.