HERO IMAGE

HERO IMAGE
PROFILE PICTURE

Ahoj!


Jmenuji se Lucie. Jsem digitální storyteller. Žiju hlavně venkovem, mateřstvím & tím vším okolo. Tento blog jsem již uložila ke spánku, ale pár vybraných řádků nechávám online. Vyprávění zůstávám i nadále věrná.

Můj příběh

„Když chcete psát dobře, musíte psát o tom, co znáte.“

host na blogu / Tereza H.

Jsem ve věku, kdy se kolem mě už nějaký ten pátek množí svatební oznámení a fotografie z porodnic.Tak jsem si řekla, že by byla škoda toho nevyužít. Zajímají mě především mé kamarádky - mámy současné i budoucí. Čas od času zveřejním jejich příběhy nebo krátké útržky ze života. A pokud se nebudou bránit, možná je i sama vyzpovídám.

Jako první pro vás mám perličku od Terezy H., která pro mě bude vždycky spíš Terezka. Ani nevím, jak k tomu vlastně došlo. Každopádně se známe díky uměnovedným studiím na brněnské MUNI. Terezka má ten správný smysl pro humor, žije v Německu a má dceru Šarlotu, která právě oslavila druhé narozeniny. Alles Gutte zum Geburtstag Charlotte! 


„To je zas den. Natřela si odrážedlo krémem na opalování (včetně volantu) a pak na něm projížděla bytem, zanechávajíc za sebou bílu stopu. Vysypala do postele pytlík piškotů a skákala po něm tak dlouho, dokud se úplně nerozdrobily. Třikrát se skoro trefila na nočník, ale protože dobíhá na poslední chvíli, spustí svůj oblouk, za který by se nemusel stydět žádný pořádný chlapák, vždycky o půl metru vedle nočníku.

Půlku rtěnky si rozetřela na obličej a druhou dojedla. Taky snědla u dětské lékařky gumídky za odměnu za očkování, i když žádný neměla a nalepila na sebe pět náplastí. Ráno mi vypila kus kafe a zbytek i s hrnkem nemilosrdně rozflákla. Kromě toho vstávala v šest a usne zase v deset. Kdybych věděla, kolik radosti dokáže obstarat jedno dítě, byla bych si fakt pořídila to prase…

Ale aby na mě nepřišla sociálka, doplním, že Šarlotku děsně moc miluju a kromě občasnejch excesů je v bezpečí a radostně vyrůstá a prospívá, což se nedá říct o jejím okolí, případně mamince.‟

Děkuji Terezce za svolení ke sdílení a za poskytnutí fotky!
© 2015-2022 Tvrdohlavá máma • Theme by Maira G.